Reabilitacinis masažas padeda pašalinti skausmą keliančius veiksnius

Nuo seno žinoma, kad masažas turi daugybę privalumų ir labai dažnai žmonės yra linkę jį sieti su dideliu atsipalaidavimu ir nusiraminimu, tačiau jis taip pat gali būti labai naudingas ir raumenų bei kaulų sistemos traumų reabilitacijai. Todėl labai naudinga iš arčiau pažvelgti į reabilitacinį masažą ir jo naudą.

Reabilitacijos svarba

Reabilitacija po patirtų traumų gali padėti greičiau atsistatyti ir sugrįžti į normalų gyvenimą. Tinkama organizmo ir kūno būklė padeda mums išsaugoti gerą gyvenimo kokybę. Tuo tarpu kiekvienas, kuriam bent kartą gyvenime buvo tekę patirti traumą, gali patvirtinti, kad patirti sužalojimai ir skausmas gali reikšmingai pakenkti kasdieniam gyvenimui ir apriboti funkcionalumą.

Daugeliu atvejų, kai žmogus neteisingai reaguoja į patirtą traumą ir juntamus skausmus, gali atsirasti ilgalaikių pakitimų, kurie dar labiau apsunkina žmogaus grįžimą į normalų gyvenimą. O jei po patirtos traumos nesiimama jokių priemonių, gali tekti kentėti ilgalaikius skausmus, taip pat gali išsivystyti disfunkcija ar net neįgalumas. Taigi, reabilitacija yra geriausias būdas užtikrinti, kad kūnas kaip įmanoma greičiau atsistatytų ir būtų galima susigrąžinti gerą gyvenimo kokybę.

Reabilitacinio masažo nauda

  • Sumažina stresą ir įtampą;
  • Sumažina skausmą;
  • Pagerina judėjimą;
  • Pagerina propriocepciją;
  • Pagerina kraujo ir limfos cirkuliaciją.
 

Visi šie išvardyti masažo privalumai padeda užtikrinti sėkmingą reabilitacijos procesą. Jei po patirtos traumos kankina labai stiprus skausmas, natūraliai sumažėja mobilumas. Mūsų organizmas pats bando atkurti traumos metu pažeistus raumenis, sausgysles, raiščius, kaulus, odą ir kitus minkštuosius audinius. Tačiau mes turime jam padėti, nes, jei to nepadarysime, procesas gali būti daug sudėtingesnis ir ilgesnis. Taikant reabilitacinio masažo terapiją, galima pagerinti kraujotaką pažeistose kūno vietose, kuriose jaučiama didžiausia įtampa, palengvinti judėjimą, padidinti mobilumą ir paspartinti gijimo procesą.

Svarbu žinoti, kad nuolat kentėdami skausmą ir patirdami stresą, mes sukuriame įtampą visame kūne, ypač raumenyse, kuri neigiamai veikia kraujotaką. Jei sumažėja jaučiamas skausmas, savaime sumažėja ir stresas, todėl kūnas greičiau apsiramina ir lengviau atsipalaiduoja. Taikant reabilitacinį masažą ir tinkamai derinant jį su kitomis paskirtomis reabilitacinėmis metodikomis, galima pasiekti labai gerų rezultatų.

Be tomasažo terapija naudojama ne tik reabilitacijai. Tai yra ir labai puiki natūrali medicininė priemonė, kuri gali veiksmingai papildyti gydymo planą, padėti kūnui greičiau nusiraminti ir atsipalaiduoti bei sumažinti įtampą. Tai reiškia, kad masažo terapija reabilitacijos procese gali pagreitinti atsistatymą ir net sumažinti skausmą mažinančių vaistų vartojimo poreikį.

Pabaigai

Nepriklausomai nuo to, ar reabilitacija yra trumpalaikė, ar ilgalaikė, masažo terapija turėtų būti vertinama ir pasitelkiama kaip ilgalaikė pagalbinė priemonė. Iš pradžių reabilitacinis masažas papildo pirminį gydytojo sudarytą planą, o po to tampa prevencine priemone, kurios paskirtis – sumažinti tokių pačių traumų pasikartojimo riziką. Be to, masažo terapija būna taikoma ir kompleksiškai, t.y. siekiant gydyti ir kitose kūno vietose esančius sutrikimus, tokiu būdu pagerinant bendrą paciento savijautą.

Reguliarumas ir tęstinumas gali būti labai svarbūs veiksniai, lemiantys tai, ar reabilitacija bus sėkminga ir naudinga – ypač, kai kalbama apie pirminę atsistatymo po patirtų traumų stadiją. Tačiau, vertinant ilgalaikės perspektyvos požiūriu, viskas priklauso nuo to, kokių rezultatų iš tikrųjų siekiama. Jei norite ilgalaikių rezultatų, nereikėtų pamiršti kompleksinių priemonių, kurios apima pakankamą fizinį aktyvumą, sveiką gyvenimo būdą, tinkamą mitybą bei kokybišką poilsį.

 
Dalinkis su draugais
Pirkinių krepšelis
Scroll to Top