Raumenų skausmas po treniruotės: kaip įveikti?

Jei praėjus 12-24 valandoms po treniruotės jums skauda raumenis, greičiausiai jūs susidūrėte su „pavėluotu raumenų skausmu“, kuris atsiranda tuomet, kai raumenims sunkiai dirbant jų skaidulose atsiranda mažyčiai įplyšimai. Paprastai taip nutinka, kai padidinamas treniruotės intensyvumas, sportuojama dažniau, ilgiau arba išbandoma nauja fizinė veikla.

Laimei, raumenų skausmas paprastai išnyksta per kelias dienas, o tuomet jūsų raumenys būna didesni ir stipresni, pasiruošę įveikti sudėtingesnę treniruotę. Tačiau taip pat yra priemonių, padedančių sumažinti juntamus skausmus ir lengviau atsigauti po treniruotės.

Nenustokite judėti

Kai po treniruotės imame jausti didelius raumenų skausmus, viskas, apie ką galime pagalvoti, paprastai būna gulėjimas lovoje ir laukimas, kol raumenys atsigaus. Tačiau tokiu laikotarpiu labai svarbu nenustoti judėjus. Galite pasirinkti lengvą fizinę veiklą, pvz., plaukiojimą, važiavimą dviračiu, lengvą pasivaikščiojimą ar kt. Lengva fizinė veikla padeda palaikyti kraujo cirkuliaciją ir pagreitina organizmo gebėjimą pašalinti atliekas ir chemines medžiagas, susijusias su juntamais raumenų skausmais.

Skirkite laiko poilsiui

Siekiant lengviau atsigauti po treniruotės, taip pat ne ką mažiau svarbu skirti pakankamai laiko poilsiui. Poilsis suteikia kūnui galimybę atsigauti ir atstatyti energijos atsargas. Paprastai pirmoji diena po treniruotės būna lengvesnė, todėl galite atlikti lengvą treniruotę. Tuo tarpu antroji diena būna sunkiausia, todėl ją vertėtų skirti poilsiui.

Tinkamai maitinkitės

Raumenų atsistatymui reikia baltymų, pasiruošimui ir pasistiprinimui naujai treniruotei reikia angliavandenių, o sąnarių sutepimui – sveikų riebalų. Todėl reikėtų tinkamai maitintis tiek prieš treniruotę, tiek ir po jos. Kasdien organizmui suteikdami visas jam būtinas maistingąsias medžiagas ne tik lengviau ir greičiau atsistatysite po treniruočių, tačiau taip pat būsite sveikesni, žvalesni ir jausitės energingesni.

Vartokite pakankamai vandens

Siekiant, kad raumenys lengviau atsigautų, būtina užtikrinti optimalią organizmo hidrataciją. Todėl vartoti vandenį reikėtų tiek treniruotės metu, tiek ir po jos. Jei vartosite per mažai skysčių, skausmas bus daug intensyvesnis ir truks ilgiau.

Pasinaudokite masažo terapija

Masažas gali padėti sumažinti raumenų įtampą, atpalaiduoti raumenis, paskatinti kraujotaką ir padidinti sąnarių judesių amplitudę. Be to, masažuojamoje vietoje paskatinus kraujotaką, iš organizmo lengviau pašalinami susikaupę skysčiai, o tai padeda dar greičiau atsigauti. Masažo terapija taip pat padeda pagerinti ir nuotaiką. Po intensyvios treniruotės geriausiai tinka vidutinio stiprumo masažas, kurio metu naudojami vidutiniai spaudimai, pvz., individualus masažas. Visuomet galite pasitarti su gyd. masažo specialistu, kuris jums rekomenduotų jūsų atveju tinkamiausią masažo rūšį.

Pasitelkite priešuždegiminius vaistus

Raumenų skausmo malšinimui ir patinimo mažinimui galima vartoti ir nereceptinius priešuždegiminius vaistus. Taip pat gali pagelbėti ir vietinio poveikio tepalai. Nors jie paprastai negali pakankamai giliai prasiskverbti, kad pasiektų raumenis, jų sudėtyje būna šaldančių medžiagų, kurios padeda nuslopinti juntamą skausmą. Tačiau reikia atminti, kad tokios priemonės raumenų atsigavimo nepagreitina.

Pabaigai

Prieš pradedant sportuoti – ypač, jei paskutinį kartą sportavote labai seniai – turite būti nusiteikę, kad po treniruotės praėjus 12-24 valandoms imsime jausti raumenų skausmą. Tai yra visiškai normali ir natūrali reakcija į didelį fizinį krūvį. Todėl tai tikrai neturėtų jūsų išgąsdinti ar atgrasyti nuo tolimesnio sportavimo. Laikui bėgant jūsų kūnas pripras ir prisitaikys prie fizinio krūvio, o raumenys taps stipresni, todėl po treniruočių juntamas raumenų skausmas bus vis mažesnis.

Dalinkis su draugais
Pirkinių krepšelis
Scroll to Top