Netaisyklinga laikysena
Netaisyklingos laikysenos korekcija
Kokios yra netaisyklingos laikysenos pasėkmės?
Kuomet priprantame prie netaisyklingos laikysenos, tuomet ne tik raumenys, tačiau ir nervų sistema prisitaiko prie pakitusios kūno padėties. Tokia laikysena (pvz.: susikūprinęs sėdėjimas) tampa „norma“ ir taisyklingai sėdėti tampa nepatogu. Nervų sistemoje susiformuoja naujas, ydingas laikysenos modelis. Jį koreguoti tampa sunku, tačiau nekoreguojama laikysena žaloja kūną dar labiau.
Žmonės su netaisyklinga laikysena žymiai dažniau skundžiasi judėjimo sistemos sutrikimais (nugaros, sąnarių skausmai). Taip vyksta dėl to, kad:
Prailgintos statinės padėtys (ilgas sėdėjimas, vairavimas ir kt.) mažina sąnarių paslankumą, sąnariai tampa sustingę;
Raumenų disbalansas ar silpnumas sportuojant priveda prie nuolatos besikartojančių mikrotraumų;
Kūno šerdies raumenų silpnumas dar jauname amžiuje gali sukelti didžiulius nugaros skausmus;
Įtempti krūtinės raumenys ir sumažėjęs krūtininių stuburo slankstelių paslankumas sukelia pakumpusią laikyseną – o ši įtakoja tarpumenčio, pečių ir kaklo skausmus;
Įprotis kūprintis gali sukelti migreninius galvos skausmus ir pakumpusią laikyseną;
Tokios ligos kaip osteoporozė (kaulų tankio retėjimas) ar skoliozė (stuburo iškrypimas) yra tiesiogiai susijusios su netaisyklinga laikysena vaikystėje.
Kam naudinga netaisiklingos laikysenos korekcija?
Laikysenos korekcija naudinga bet kokio amžiaus žmonėms. Koreguojant laikyseną dar vaikystėje išvengiama struktūrinių pakitimų ir judėjimo sistemos sutrikimų suaugus. Kuomet korekcija pradedama anksti, tuomet ją lengviau koreguoti, nes tai dažniausiai būna tik įpročio problema. Vėlesniame amžiuje būtinas ir raumenų tempimas, stiprinimas sutrikusios judesio amplitudės atstatymas.
Nedvejokite, jei jau susidūtėte su netaisyklingos laikysenos problemomis:
- Daug laiko praleidžiate sėdėdami prie kompiuterio ir nuolatos kūprinatės;
- Atlikdami kasdienius paprastus darbus, jaučiate, jog raumenys greitai pavargsta ir tampa skausmingi;
- Jaučiate nuolat besikartojančius galvos skausmus;
- Ryte lipdamas iš lovos jaučiatės sustingęs ir nerangus;
- Pastebite, jog Jūsų vaikas vaikšto susikūprinęs, o namų darbus ruošia netaisyklingai sėdėdamas.
KONSULTACIJA IR DIAGNOSTIKA
Kodėl konsultacija yra būtina prieš masažą? Mūsų tikslas yra padėti jums pamiršti turimus skausmus, padėti jums lengviau jūdėti gyvenime bei užtikrinti jūsų gera savijauta tiek fizine tiek psichologinę. Todėl prieš atliekant masažą būtina aptarti visas reikiamas detales, kokie skausmai jus kankina, koks jūsų aktyvumas, bei darbo pobūdis, tik įvertinus kliento buklę profesionalus masažuotojas gali teikti paslaugą. Atitinkamai pagal sudarytą anamneze parenkamas masažas, kuris galėtų jums padėti pamiršti skausmus dėl kurių jus kreipiates.
Ką reikia žinoti prieš atvykstant į konsultacija?
Turėkite su savimi išrašus iš šeimos gydytojo arba kito specialisto, puikiai tinkamas (MRT, KT) tyrimų rezultatai, tai padės tiksliai nustatyti jūsų skausmo priežastį.