Giliųjų audinių masažas

Giliųjų audinių masažas

Giliųjų audinių masažas skirtas jungiamajam audiniui atkurti. Daugiau nei 50% kūno masės sudaro jungiamasis audinys. Gilųjų audinių masažo tikslas – atstatyti normalų fascijų ir sausgyslių ilgį. Sutrumpėjus fascijoms visuomet atsiranda problemos su raumenimis. Pats organizmas su miofascialinėmis problemomis nesusitvarko. Fascijos yra sujungtos į vientisą audinių sistemą, nepertraukiamą nuo galvos iki pėdų iš išorės į vidų. Be pertrūkio, fascijos sudaro jungtis viduje ir tarp kaulų. Prasiskverbiant per visas kūno struktūras, fascijos ne tik apvynioja kiekvieną struktūrą, raumenis, organus, nervus, audinius, kraujagysles, bet prasiskverbia į juos suformuodamos matricą ir atramą. Fascija susideda iš vidinio ir išorinio apvalkalo, tarp kurių yra substancija, savo sudėtimi primenanti pulpinį branduolį (leidžiantį absorbuoti skystį iš priklausiančių audinių ). Tikslinio poveikio metu į fascialinius kontūrus, atsiranda elektrinis potencialas, kuris keičia biocheminę medžiagos, esančios tarpfascialinėnje erdvėje, sudėtį ir audinys pats pradeda temptis. Mūsų delnas gali jausti judesių aktyvumą kelių mikronų diapazone, kas leidžia panaudori šį labai jautrų instrumentą fascijų ištyrimui ir jos gydymui.

Darbo su jungiamuoju audiniu ypatumai

  • Jungiamasis audinys sunkiai pakelia grubų poveikį;
  • Jungiamasisi audinys gali išsitempti tik esant lėtam poveikiui;
  • Jungiamajam audiniui būdingas taktilinis ir proprireceptinis jautrumas;
  • Tikslingas poveikis su apsaugos mechanizmais (Goldžio, raumenų verpstė).
  • Yra keletas fascijos poveikio būdų: tiesioginis ir netiesioginis

Netiesioginis, kai fascijos poveikis atliekamas naudojant MFR (miofascialinis atpalaidavimas), o tiesioginis metodas – kai atliekamas giliųjų audinių masažas (nors pavadinimas nevisiškai atskleidžia šio masažo rūšies specifiką).

Giluminio masažo atlikimo technika

Naudojamos  keturių pirštų pagalvėlės, dilbiai, falangos, kumštis. Darbo metu tenka išlaikyti tam tikrą pozą, o tai kelia ypatingus reikalavimus ergonomikai. Pasirenkame tokias pozas kur yra galimybė išlaikyti maždaug 30 laipsnių poveikio kampą. Naudojame specialias kliento  pozas, kuriose raumuo  yra iš anksto ištemptas. Per visą judesio atlikimo laiką nesikeičia judesio tolygumas. Yra galimybė dirbti pasluoksniui.

Atlikimo būdas gali būti 

  • „Inkaras“ su blokų panaudojimu (užkabinant ir išlaikant  tempimą);
  • Fascinis ištempimas.

Pasikeitimai atsiranda iš karto arba po 1-3 valandų. Paūmėjimų būti neturėtų.

Giliųjų audinių masažas pakelia masažo specialistą į aukštesnį lygį ir kelia aukštesnius reikalavimus anatomijos ir biomechanikos žinioms. Šis darbas neleidžia mechaninio požiūrio į masažą, būtina jausti audinį ir suprasti  kas su juo vyksta.

KONSULTACIJA IR DIAGNOSTIKA

Kodėl konsultacija yra būtina prieš masažą? Mūsų tikslas yra padėti jums pamiršti turimus skausmus, padėti jums lengviau jūdėti gyvenime bei užtikrinti jūsų gera savijauta tiek fizine tiek psichologinę. Todėl prieš atliekant masažą būtina aptarti visas reikiamas detales, kokie skausmai jus kankina, koks jūsų aktyvumas, bei darbo pobūdis, tik įvertinus kliento buklę profesionalus masažuotojas gali teikti paslaugą. Atitinkamai pagal sudarytą anamneze parenkamas masažas, kuris galėtų jums padėti pamiršti skausmus dėl kurių jus kreipiates.

Ką reikia žinoti prieš atvykstant į konsultacija?
Turėkite su savimi išrašus iš šeimos gydytojo arba kito specialisto, puikiai tinkamas (MRT, KT) tyrimų rezultatai, tai padės tiksliai nustatyti jūsų skausmo priežastį.

Pirkinių krepšelis
Į viršų