Gydomasis masažas

Šiame straipsnyje norėčiau papasakoti apie gydomojo masažo kursą, jo poveikį kūnui, apie kurso eigą. Taip pat norėčiau atsakyti į dažniausiai užduodamus klausimus susijusius su gydomuoju masažu. Šiame straipsnyje bus pateikta bendra informacija apie masažo kursą, nesigilinant į atskirų susirgimų specifiką. Šį straipsnį nusprendžiau parašyti klausimų- atsakymų forma, kad skaitymas Jums būtų malonesnis. Tikiuosi Jūs atrasite atsakymus į Jums rūpimus klausimus.

Kodėl gydomasis masažas turi būti atliekamas kursu?

Įsivaizduokime, kad 1 masažo seansas turi atitinkamą poveikį kūnui, o 15 seansų turi stipresnį poveikį kūnui, nei 1 seansas. Masažo kursas turi suminį seansų efektą. Kūne įvyksta pokyčiai tik paveikus jį tam tikru seansų skaičiumi. Todėl masažo kurso poveikis yra jaučiamas ne iš karto. Galutinį efektą galima įvertinti tik pasibaigus masažo kursui.

Kaip veikia gydomasis masažas?

Atsakant į šį klausimą bendrai, gydomasis masažas atpalaiduoja raumenis, gerina kraujotaką, limfos apytaką, skatina toksinų pašalinimą iš organizmo, gerina periferinės nervų sistemos veiklą. Taip pat gydomasis masažas skatina organizmą pasveikti pačiam, nes veikia kaip skatinamoji priemonė suteikdamas organizmui tam tikrą impulsą.

Kiekvienos ligos atveju skiriamas specifinis gydomasis masažas. Pavyzdžiui, esant osteochondrozei skiriamas atitinkamos rūšies nugaros masažas, o esant tarpslankstelinei disko išvaržai skiriamas kitos rūšies nugaros masažas. Nors abiem atvejais yra atliekamas nugaros masažas, tačiau to masažo technika ir poveikis yra skirtingi.

Kokio efekto galima tikėtis iš gydomojo masažo kurso?

Prognozuojamas masažo efektas priklauso nuo ligos. Esant kiekvienai ligai nustatomas tam tikras reabilitacijos tikslas, skiriamas atitinkamas masažas, turintis atitinkamą ilgalaikį efektą. Dabar tai paaiškinsiu per paprastus pavyzdžius:

Jeigu masažo kursas yra skiriamas dėl traumos (nesismulkinsiu į konkrečias traumas J), tai reabilitacijos tikslas gali būti pilnas pažeistos vietos funkcijos atstatymas. Tai yra, po masažo kurso klientas pilnai pasveiksta ir daugiau jam tos rūšies masažų ateityje nereikės atlikti.

Jeigu masažo kursas yra skiriamas dėl lėtinės ligos, tai masažo kurso tikslas yra pasiekti ilgalaikį pasveikimą, pavyzdžiui 1 metus laiko nuo masažo kurso pabaigos.

Esant sunkiai ir nepagydomai ligai masažo kurso tikslas yra palengvinti paciento būklę, sumažinti skausmą, tačiau nepagydyti ligos.

Kaip matote iš anksčiau pateiktų pavyzdžių, kiekvienas masažo kursas turėjo visiškai skirtingus reabilitacijos tikslus ir skirtingą efektą. Vienais atvejais masažo kursas pilnai pagydo, kitais tik palengvina savijautą.

Kiek seansų sudaro gydomojo masažo kursas?

Seansų skaičius priklauso nuo masažo mokyklos, nes skirtingų šalių mokyklos propaguoja skirtingą masažų seansų skaičių kurso metu. 15 seansų masažo kursas yra skiriamas remiantis rusų mokslininkų atliktais tyrimais. Tai laiko patikrinta metodika, davusi gerus rezultatus. Jokiais būdais nenoriu nieko blogo pasakyti apie kitų masažo mokyklų mokinius, kurie remiasi kitų šalių mokslininkais, jų atliktais tyrimais ir atlieka kitokio seansų skaičiaus masažo kursą. Jeigu geras masažo rezultatas pasiekiamas per kitokį seansų skaičių, Jūs galite pilnai pasitikėti tos masažo mokyklos filosofija.

Kituose klausimuose pagrįsiu, kodėl yra svarbus būtent 15 seansų masažo kursas.

Kodėl kursas turi būti sudarytas būtent iš 15 seansų?

Yra tam tikri fiziologiniai dėsniai kaip organizmas reaguoja į masažo kursą. Masažo kurso metu dažniausiai, tačiau tikrai ne visais atvejais, organizme vyksta tokios reakcijos: paūmėjimas, palengvėjimas ir pasveikimas.

Paūmėjimas- tai natūrali kūno reakcija į atliekamą masažą. Ši reakcija pasireiškia kiekvienam individualiai, nes priklauso nuo daug faktorių. Vieniems paūmėjimas gali pasireikšti lengvu nuovargiu, kitiems stipresniais pažeistos vietos skausmais (pavyzdžiui, nugarą skauda labiau, nei iki masažo kurso pradžios). Paūmėjimo nereikia bijoti, jis tikrai praeina.

Praėjus paūmėjimui atsiranda palengvėjimas. Palengvėjimo metu dingsta skausmai, atsiranda lengvumas, gerėja savijauta.

Apie 14- 15 seansą įvyksta pasveikimas.

Kuo palengvėjimas skiriasi nuo pasveikimo?

Palengvėjimas yra labai klastinga būsena. Jos metu klientas jaučiasi geriau, o vėliau puikiai ir kyla klausimas: „Kam reikia tęsti masažo kursą, jei jaučiuosi gerai?“. Kursą reikia tęsti todėl, kad palengvėjimas nėra pasveikimas. Palengvėjimas yra laikinas, o pasveikimas yra ilgalaikis. Abiem atvejais jausitės gerai, tačiau jei pasiektas palengvėjimas ir Jūs dar nesate pilnai pasveikę, tai liga gali pasireikšti vėl po tam tikro laiko. Esant palengvėjimui (tik tam tikrais atvejais) skausmai gali sugrįžti vėl po kelių savaičių, ar poros mėnesių. Tik esant pasveikimui (lėtinių ligų) pasiekiamas ilgalaikis efektas, kuriuo laikotarpį aptarsime sekančiame klausime.

Kokiam laikotarpiui užtenka masažo kurso?

Deja, šis klausimas neturi konkretaus, tinkančio visiems atsakymo. Tiek palengvėjimo trukmė (esant nepagydomoms ligoms), tiek pasveikimo trukmė (esant lėtinėms ligoms) priklauso nuo ligos ir ligą skatinančių faktorių (gyvenimo būdas, aplinka, fizinis aktyvumas ir t.t.).

Esant lėtinėms ligoms (pavyzdžiui, osteochondrozei) pasveikimas gali trukti nuo 6 mėn. iki 1- 2 metų (dažniausiai) ir ilgiau. Kaip minėjau, šie skaičiai nėra konkrečiai tinkantys Jūsų ligai.

Ar galima palaikyti masažo kurso metu pasiektą efektą?

Šis klausimas reikalauja atskiro straipsnio, kurį parašysiu kiek vėliau. Atsakysiu trumpai. Pasveikimo trukmė priklauso nuo Jūsų. Jūs galite ilginti pasveikimo trukmę, tačiau galite ją mažinti. Paminėsiu porą svarbiausių faktorių darančių įtaką Jūsų sveikatai- tai gyvenimo būdas ir fizinis aktyvumas. Yra daugiau faktorių…

Jeigu liga buvo sukelta ydingo gyvenimo būdo, tai grįžus „į vėžes“ liga gali greitai atsinaujinti. Pavyzdžiui, jeigu liga sukėlė netaisyklinga sėdėsena darbe ir Jūs po masažo kurso vėl netaisyklingai sėdite darbe, tai kodėl liga neturi vėl atsirasti?

Kai kurių ligų priežastis yra mažas fizinis aktyvumas. Praktika parodė, kad pacientai kurie atlieka po masažo kurso jiems individualiai paskirtą pratimų kompleksą, turi žymiai ilgesnį pasveikimo laiką, nei tie pacientai, kurie turi tą pačią diagnozę, tačiau nekeičia fizinio aktyvumo.

Ar reikalingi profilaktiniai masažai po masažo kurso?

Ne. Tikrai ne, remiantis rusų mokslininkų tyrimų duomenimis. Profilaktiniai masažai neturi efekto, nes kūnas tampa tolerantiškas masažams ir nustoja tinkamai reaguoti į juos. Po kurso yra būtina ilgalaikė pertrauka nuo 1,5 mėn.). Taip pat profilaktiniai masažai yra pavieniai, neturintys suminio efekto.

Profilaktikos tikslais yra atliekamas visas masažo kursas, kurį rekomenduojama atlikti dar gerai jaučiantis ir neprasidėjus skausmams. Tokį masažo kursą dažniausiai rekomenduojama atlikti po 6 mėn. arba po 1 metų nuo praeito kurso pabaigos.

Dalinkis su draugais
Pirkinių krepšelis
Į viršų